İstanbul’da Aynur Doğan Konseri

24 Aralık Cuma günü İstanbul Kongre Merkezinde Aynur’un konserindeydik. Aşiretimizin kızı adeta İstanbulu salladı. Konserde ünlüsü, siyasetçisi, öğrencisi, her çeşit insan vardı.

2010 İstanbul Kültür Başkenti etkinliğinin bir parçası olan konser müthişti. Büyük Harbiye salonu tıklım tıklım doluydu.

Önce bir diğer hemşehrimiz olan Erkan Oğur ile İsmail Hakkı Demircioğlu çıktılar. Anadolu’nun her yöresine ait türkülerle bizi mest ettiler. Sıra Elazığ yöresine ait ‘Mamoş’ türküsüne gelince Aynur da sahneye geldi. Üçlü birlikte bir türkü okuduktan sonra artık sahne Aynur’undu. Aynur Kürtçe bilen bilmeyen herkesi coşturdu. Ağırlıklı olarak son albümünden parçalar okuduktan ‘Keça Kurdan’ ile insanları halaya kaldırdı.

Ayrıca başta Cemil Koçgün olmak üzere tüm ekibi müthiştiler.  Parçanın birinde Cemil Koçgün de dahil oldu. Aynur’la birlikte ‘Heyder’ parçasını okudular. Koçgiri yöresininden bir sanatçı Cemil Koçgün. Aynur’a  konserlerinde eşlik ediyor. Mikail Aslanın konserlerinde de görüyoruz kendisini.

İlk defa Aynuru bir konserde izleme şansı bulduk. Konserde bir başka oluyormuş. Kasetlerinde olmayan bir güzellik vardı. Mesela arkadan gelen üflemeli çalgı bir harikaydı.

Gururlandık. Çünkü o bizim  Şavaklı Aynur…

Dgn-2010

Reklamlar
Bu yazı Haberler (Xeber), Müziğimiz (Dengê Me), Videolar (Vîdeo) içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Sen ne düşünüyorsun? (Derdê te çiye bra?)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s